top of page

Básnění

 

Poetická prvotina básnířky Šárky Hampeisové představuje jeden z nejzajímavějších básnických debutů posledních let. V intenzitě svých veršů si Hampeisová v ničem nezadá se svými zahraničními vzory, jako jsou Marina Cvětajevová a Emily Dickinsonová.

Na ploše několika řádků dokáže přesně a trefně vystihnout podstatu toho, o čem píše. Jako impresionistický malíř k sobě skládá jednotlivé části obrazu, ale přitom nechává své čtenáře, aby do jejích veršů vložili své prožitky a vnímání světa, a vytvořili tak obraz vlastní duše.

Hampeisová dokáže být sžíravě ironická, poetická i nezvykle intimní, dokáže pohladit i vykřičet svůj žal a bolest, a právě v tom je její kniha Básnění výjimečná.

 

 

ISBN: 978-80-87973-21-9

Popis: vázaná; 40 stran; 105x148 mm; česky

Žánr: poezie

Doporučená cena: 119 Kč

Nakladatelství: No Limits

Termín vydání: říjen 2016

Prožívání

V dnešní době už jsme si odvykli číst básně. Ale tahle kniha má sílu nás to znovu naučit. Na těch pár řádcích dokáže autorka v každé básni přesně a trefně vystihnout téma, o kterém píše, a vždy jsou to témata, která všichni důvěrně známe: lásky, radosti, pochyby.

Tahle kniha je o prožívání, ale také vám umožní si ji prožít.

 

ISBN: 978-80-87973-31-8

Popis: vázaná; 40 stran; 110 x 155 mm; česky

Žánr: poezie

Doporučená cena: 119 Kč

Nakladatelství: No Limits

Termín vydání: 20. června 2017

jiskreni.jpg

Jiskření

Ve své třetí básnické sbírce se Šárka Hampeisová opět představuje jako básnířka, které dokáže najít poezii i v rytmu všedního dne. Tam, kde si ostatní stěžují na únavu (těla, mysli, vztahu), tam ona přichází s pozitivním pohledem. Po každé únavě přece přijde restart, nová síla, nová naděje, nové jiskření.

A nic přece není krásnější, než když se můžete rozjiskřit, sršet nápady a energií, láskou a radostí, sdílením.

Jiskření zachycuje Šárku Hampeisovou ve vrcholné poetické formě, a po sbírkách Básnění a Prožívání potvrzuje její stále pevnější místo na české básnířské scéně.

 

 

 

ISBN: 978-80-87973-42-4

Popis: vázaná; 40 stran; 110 x 155 mm; česky

Žánr: poezie

Doporučená cena: 119 Kč

Nakladatelství: No Limits

Termín vydání: 16. ledna 2019

Z čtenářských ohlasů:

 

V  sbírce Prožívání  – v těchto, byť na pohled kratičkých, ve skutečnosti však všeobsažných básních – je každé slovo opravdový klenot. Prostý a zároveň vzácný ušlechtilý šperk, který si je dobře vědom své ceny. Je zde obsaženo skutečně všechno – radost i smutek, toužení i pocit marnosti, naděje

a strach... Láska a především – hluboká, niterná vášeň k životu, která živelně tryská z každého verše, z každého písmene... Ne náhodou nazvala autorka svou sbírku Prožívání... Její básně jsou upřímnou ódou na život – opravdový život v jeho nádherně syrové, ničím nepřikrášlené ryzí podobě. Dojemné, soucitné, láskyplné... Je to podstata všeho, co prožíváme... Jsme to MY SAMI. Děkuji za tento krásný, čistý a očistný zážitek... a těším se na další sbírky!

Zdeňka Jeníčková

 

 

PROŽÍVÁNÍ –  další sbírka  autorky Šárky Hampeisové vypovídá o tvůrčím rozmachu její tématiky. Jsou to prchající okamžiky jiskřivých nálad

i přesažené dobývání skutečného lidství. Hlubina duše, její bolesti

i povznášení, zdánlivě nesdělitelné prožívání krajiny, plnost bytí samého

i pro jiné, nekonečnost vesmíru a nesmrtelnost duše; pozitivita vztahu

a atmosféra chvíle.

Václav Šťastný

 

 

Právě o Vánocích máte čas se zastavit, rozjímat a zamýšlet se, jak vlastně žijete. A je to také ideální doba, kdy si můžete dopřát posezení u veršů. Sbírka básní s názvem Prožívání od Šárky Hampeisové nabízí kratičké, ale zároveň všeobsažné verše, které vyjadřují radost i smutek, toužení i pocit marnosti, naděje a strachu… Vše, co nejspíš prožíváte dnes a denně i vy.

Útlá knížka, kterou vydalo nakladatelství No Limits, je o prožívání autorky, ale umožní i nám se s ní zamyslet nad „výkřiky duše“, jak své otevřené a upřímné verše Šárka Hampeisová sama označuje.

Trendy zdraví.cz

 

Knížky jsou k dostání u všech dobrých knihkupců, kteří podporují poezii, ale  snadno je naleznete a i objednáte na knižních e-shopech.

A můžete si ,,mne" půjčit v knihovnách.

​​

bottom of page